top of page
267449154_457678515972533_7372948528454797857_n.jpg

Karel: migréna

"Trpěl jsem 35 let migrénami, to znamená většinu svého života. Bral jsem to jako součást života a už ani cíleně nehledal žádné alternativy, které se nabízely. Nevěřil jsem už ničemu. Zvykl jsem si na to. Pak jsem ale narazil na Zdenku.

 

Ona a její osobní zkušenost s migrénami, kterých se zbavila, pro mě byl impuls, dát tomu šanci. Neměl jsem co ztratit. O hypnoterapii jsem toho moc nevěděl, ale dostalo se mi maximálního vysvětlení a důvěry, že se není čeho bát.

 

Migréna se u mě v životě vyskytovala pokaždé, když jsem měl stres v práci, měl se učit cokoliv nového a měl naplánovaný příjemný zážitek s rodinou. Čtyřikrát do měsíce mi způsobovala pocity mravenčení,  rozmazaného vidění, závratě, úporné bolesti hlavy v jedné polovině lebky, nevolnost a zvracení a přecitlivělost na světlo, pachy a hluk, maximální vyčerpanost a pocit naprosté bezmoci. Jediné, co fungovalo, bylo být v klidu a čekat až tyto bolesti odejdou. Někdy to nebralo konce a bolest odezněla i třeba za 12 hodin. Teď je to už ale jinak! Během terapie jsem porozuměl, jakou úlohu měla migréna v mém životě a že mi vlastně byla podporou a dávala mi pomocnou ruku, abych zvládal nepříjemné situace.

 

Okamžitě po terapii jsem cítil velkou úlevu a uvolnění. Měl jsem dojem, že migréna ten den zmizela z mého života. To se potvrdilo po ukončení měsíčního programu se Zdenkou. Já se pořád nestačím divit, jak rychle jsem se migrény zbavil. Cítím se jako nový člověk, bez pravidelné bolesti je život mnohem snazší. "

4 (1).jpg

Zuzana: ekzém & astma & potravinová alergie

Věřila jsem od začátku, protože Zdeni znám hodně dlouho a vím, že by nevěnovala čas a energii něčemu, o čem ona sama není přesvědčená. Nejdříve jsem si vůbec nedokázala představit, co mne čeká. Zdeni pro mne připravila „zkušební terapii“, abych věděla, do čeho jdu. Dnes mám za sebou už tři terapie a nelituji ani minuty!

První nahrávka, mi vlila do žil tolik energie, že jsem najednou začala vše zvládat s přehledem, úsměvem na tváři a s takovým elánem, který jsem v sobě dlouho nenacházela! Nemohla jsem uvěřit, že 20minut denně, dokáže tolik! Cítila jsem se spokojená sama se sebou a můj život byl najednou úplně jiný. Ten pocit je k nezaplacení!

 

Hlavní důvod, proč jsem se pro terapii rozhodla byl můj ekzém na rukou. Trpím na ekzém odmala. Po prvním porodu se mi ztratil a v druhém těhotenství naopak extrémně zhoršil. Zkoušela jsem vše, občas jsem ho utlumila, ale nikdy ne nadlouho. Dnes jsou to 4 měsíce od první terapie a postupně jsem pozorovala zlepšení, až do úplného vyhojení, které teď už převládá více jak měsíc. Takže mohu říci, že terapie byla úspěšná! Mám skvělý pocit.

Vypozorovala jsem u sebe potravinovou intoleranci na kořenové zeleniny a mléko a i s tím mi Zdenička dokázala pomoci. Cítím se nyní velmi dobře a ráda se k nahrávkám občas vracím, když potřebuji dobít baterky. Děkuji z celého srdce!"

portrait-middle-aged-woman-with-skin-cancer_edited.jpg

Jarmila: alopecie

"Obrátila jsem se na Zdenku před časem po kratším váhání, a to v době, kdy jsem velice bolestně prožívala nečekané úmrtí mé milované starší sestry. Pár dnů po její smrti mně začaly vypadávat po hrstech vlasy a pokračovalo to bohužel i v dalších týdnech. Na hlavě mně zbylo trochu vlasů, ale netroufla jsem si tak chodit mezi lidi, řešila jsem to kloboukem a koupí paruky.

Vypadávání vlasů jsem přičítala hlavně šoku z náhlého úmrtí sestry a částečně i vlivu detoxikační přírodní kůry prodělané krátce před zmiňovaným úmrtím. Terapie paní Zdenky začala nejdříve delším rozhovorem se mnou, následovala terapie, během které se zpracovávalo současné trauma, ale i traumata z mého dětství, která se vyjevila během rozhovoru jako největší a nejvíce zraňující. Obdržela jsem od paní Zdeny do telefonu nahrávku, kterou jsem následně poslouchala každý den podle instrukcí –⁠ po dobu 28 dní.

Musím říci, že cca po 3 týdnech poslouchání nahrávky jsem cítila, že bolest ze ztráty blízké osoby slábne stejně jako vzpomínky na dětská traumata. Navíc jsem si všimla, že mně začaly růst na čele krátké vlasy, pak i na celé hlavě, bylo to zhruba po 10 týdnech od té doby, kdy mně vlasy začaly padat. A VLASY ROSTOU pomalu a STÁLE a já mám velkou radost. Věřila jsem od začátku, že mně vlasy dorostou, věřila jsem a věřím dosud, že moje tělo je moudré a má uzdravující schopnosti a děkuji mu. A věřila jsem, že odstranění bloků z dětství pomůže v léčení. Děkuji Zdeničce za její práci a terapii. "

Vyhlédl Leaf

Justýna: deprese

"Se Zdenkou jsem začala pracovat asi před 8 měsíci a bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Problémem, se kterým jsem si po více než 15 let nedokázala poradit, byla deprese. Kdybych měla hodnotit na škále od jedné do deseti, jak moc mě ta nemoc otravovala, dala bych 10.

 

Deprese přicházela a odcházela, bylo to jako příliv a odliv, ale nikdy jsem se necítila stoprocentně dobře. Zkoušela jsem nejrůznější metody, včetně kognitivně behaviorální terapie (CBT), tu jsem zkoušela několik let, brala jsem antidepresiva, hledala jsem alternativní metody léčení deprese.  Vyléčila mě práce se Zdenkou, to bylo něco, co jsem vlastně po léta hledala.

 

Stačila tři sezení, aby se mé deprese staly minulostí. Nepamatuji se, kdy jsem se naposledy cítila takhle dobře. Když jsem se Zdenkou začala svůj problém řešit, bojovala jsem s typickými příznaky deprese. Dnes se o tom nebojím mluvit, ale dřív toto téma bylo tabu. Vím, jaké to je, vzbudit se ráno bez energie a jakékoli motivace. Vím, jaké to je, když i každodenní běžné aktivity se stanou výzvou. Pro lidi, kteří nikdy depresi nezažili, je čištění zubů, chystání snídaně nebo praní triviálními denními záležitostmi. Pro lidi trpící depresemi se však mohou stát nepřekonatelnou překážkou. Odkládání věcí, neustálý pocit viny, boj s emocemi, které nejdou zvládnout, výbuchy hněvu – to byl můj život. Navenek jsem možná působila usměvavě, společensky a šťastně. Ale často to bylo jen zdání. Samozřejmě byly také světlejší chvilky. Obvykle jsem si ale každý den slibovala, že další den bude lepší, jenže ten, jako vždycky, končil seznamem věcí, které jsem si naplánovala, nedokončila nebo odložila.

 

Věděla jsem, že chci ve svém životě něco změnit a že dál takhle fungovat nemůžu. Chtěla jsem od základů změnit své povolání a to vyžadovalo soustředěnost, schopnost se na takový úkol zaměřit a také spoustu energie. Když jsem potkala Zdenku, zaučovala jsem se v novém zaměstnání. Přestože jsem věděla, že tu práci chci dělat, neměla jsem energii za tím cílem jít. Každý krůček vpřed mě stál nadlidské úsilí. To se ale před 6 měsíci změnilo. Dnes v sobě cítím mnoho energie, jsem klidná, usměvavá, věřím si a mám sílu plnit si své sny. Moji blízcí tu změnu také vnímají. Úspěšně jsem dokončila školení, díky němuž jsem získala novou práci. Po sezeních se Zdenkou se můj život změnil o 180 stupňů. Kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že dnes budu tam, kde jsem, byla bych se jen smutně pousmála.

Kdybych měla dát radu někomu, kdo trpí depresí, řekla bych: Bojuj s tím. Nepoddávej se tomu. Nemáš co ztratit. Zdenka pracuje na velice profesionální úrovni. Je velmi vřelá a její odhodlání a podpora dávají sílu posunout se vpřed. Úplná změna může přijít po 3 nebo 6 sezeních, ale to je v podstatě jedno, protože se jedná o pár měsíců. Klasická terapie může trvat klidně i dva roky a ne vždy přinese kýžené a trvalé výsledky, zatímco RTT terapie může váš život naprosto změnit. Mimochodem, RTT vám ušetří spoustu peněz, které byste dali za CBT nebo za jakoukoli jinou formu terapie. Prošla jsem si tím, čím si třeba teď procházíte vy a vím, že depresi lze překonat. Stačí jen věřit a učinit první krok k novému, lepšímu a zdravému životu. Držím vám palce. "

pampas tráva

Renata: sebeláska & strachy & ekzém

Před terapiemi jsem se cítila bez životní energie, měla jsem velmi nízké sebevědomí a nevěřila jsem si naprosto v ničem. Často jsem se přejídala. Bála jsem se prakticky všeho - života, lidí, změn ve svém životě a největší strach jsem měla o své děti. Po každé terapii jsem cítila obrovskou úlevu. Zdenky nahrávka mě velmi uklidňovala a po 21 dnech poslechu jsem se cítila jako znovuzrozená, jako by mě každá nahrávka více a více léčila. Teď po 4 měsících se cítím ve své plné síle, věřím si a strach mám minimální, i ekzém po těle mi zmizel. Cítím se v bezpečí, přijímaná a milovaná celým světem. Vřele všem doporučuji, zde jste opravdu v dobrých rukou. 

Zdenka vás terapiemi provede s láskou a trpělivostí. Z celého srdce děkuji za toto setkání, které mi pomohlo vydat se v životě tou šťastnější, láskyplnou a pozitivní cestou."

271308066_385054233419238_6113877737252475566_n.jpg

Caitlin

" Nemůžu Zdence dost poděkovat za to, jak mě pomohla k uzdravení. Jednalo se o velmi citlivé téma. Zdenka se o mě zajímala, byla chápavá a díky ní jsem se po celou dobu sezení cítila velmi příjemně. Po našich sezeních jsem zaznamenala skvělé výsledky a jen žasnu, jak rychle to všechno zafungovalo. Během sezení mi Zdenka byla oporou a jsem si jistá, že dokáže pomoci i vám! Hypnoterapie se opravdu dostává k příčině problémů. "

259773788_952253202030712_6348239360909537406_n.jpg

Germaine: sebedůvěra

"Před třemi týdny jsem měla se Zdenkou úžasné sezení o svém sebevědomí a sebedůvěře. S hypnózou jsem si zpočátku nebyla jistá, protože jsem o hypnóze věděla jen z televize. V RTT hypnóze mi však Zdenka poskytla naprosté bezpečí a informace, jak sezení probíhá.

 

Cítila jsem se v těch nejlepších rukou. Byl to úžasný pocit hlubokého klidu a relaxace. Po regresi, kdy jsme našly hlavní příčinu, proč jsem se necítila dobře, jsem dostala skvělou transformující nahrávku, kterou jsem poslouchala každý den po dobu 21 dní.

 

Změnila jsem svůj život, věřím v sebe a jsem šťastná, že jsem to dokázala.

Stálo to za ty peníze, které jsem do sezení investovala, protože se teď cítím svobodná a volná.

 

Všem mohu jen doporučit zažít tak krásný zážitek, který živě mění život pod rukama. Děkuji Zdeňko!"

Pampeliška Parachute Seed

Freda: úzkosti

" Bojovala jsem s tím, že se mi potily dlaně, což souviselo s úzkostí.  Kdykoli se v mém životě objevila nějaká nová výzva, se kterou jsem si neuměla úplně poradit, cítila jsem strach a dlaně a někdy i chodidla se mi strašně potily.

 

Věděla jsem, že mé pocení mělo vždycky přímou souvislost s úzkostí. Zdenka celkem bez problémů odhalila prvotní příčinu a také se mi díky ní najednou „rozsvítilo“ a já si uvědomila, že v sobě potlačuju pocity, kterým jsem nikdy předtím nevěnovala pozornost a mé tělo se tím pocením dlaní na ty pocity vlastně snažilo upozornit.  Zdenka je úžasný terapeut s překrásným hlasem, který uklidňuje, nesoudí a vy máte pocit, jako byste byli dlouholetí přátelé. 

 

Zdenku bych kdykoli doporučila, protože mi pomohla vidět a pochopit příčinu mého problému. Dlaně už se mi nepotí, díky čemuž je můj život o moc snazší. Mé pocity se zharmonizovaly a já s nimi umím zdravým způsobem pracovat. Děkuju Ti, Zdenko Beranová!"

276098152_402379355032506_796452230128973949_n.jpg

Michaela: sebeláska & sebedůvěra & strachy & paměť

“Se Zdenkou jsem začala pracovat před 5ti měsíci a bylo to moje nejlepší rozhodnutí v životě. Absolvovala jsem dohromady čtyři terapie na téma sebeláska, sebedůvěra, strach a paměť. Věděla jsem, že chci ve svém životě něco změnit a že takhle dál fungovat nemohu a nechci. 

 

Za svůj život jsem získala mnoho limitujících přesvědčení, která mi nedovolovala zvládat stresové situace v klidu a jednat sebevědomě. Nevážila jsem si sama sebe, bála jsem se říci, co chci a prosadit svůj názor i rozhodnout se. Absolutně jsem si nevěřila v řízení auta a nedokázala jsem si vybavit například obsah knihy krátce po přečtení. Po každé terapii jsem cítila obrovskou úlevu. Zdenky nahrávka mě velmi uklidňovala a po 28 dnech poslechu jsem se cítila skvěle. 

 

RTT zmírnila můj strach a já si uvědomila, kdo jsem. Změnila jsem pohled na život, vnímám ho v pestrých barvách a navádím ostatní na lepší cestu. Získala jsem dostatek sebedůvěry, skvěle komunikuji a nebojím se říci, jak věci potřebuji. Jsem otevřená novým možnostem, které mi teď život nabízí. Moje okolí registruje mega změnu. Během terapie mi Zdenka byla velkou oporou. Když se dneska ohlédnu vidím jaký neuvěřitelný pokrok jsme spolu udělaly. Děkuji z celého srdce.”

jarní větve

Mnoho let jsem nemohla v noci spát. Několikrát jsem se během noci budila, vstala a šla pustit třeba televizi. Ráno jsem pak byla unavená, nevyspalá a vyčerpaná. Zkusila jsem bylinky, prášky na spaní, ale nic nezabíralo. Až jsem najednou objevila Zdenku a její RTT.

 

Tato metoda mě velmi zaujala a řekla jsem si, že to zkusím. Nemám přeci co ztratit. Zdenka mi vysvětlila jak spolu budeme pracovat a co já pro trvalou změnu musím udělat. Já jí jen řekla co bych chtěla řešit, s čím potřebuji pomoci. Spaní, ekzém a sebevědomí.

 

Již při jedné terapii a poslechu cca 20 minut nahrávky jsem se cítila velmi dobře a  v noci začala nepřerušovaně spát. Velká úleva když ráno vstáváte odpočatí a vyspalí. Po druhé terapii i můj ekzém začal postupně mizet. Ten, který jsem měla na rukou, nohou, ten který nepříjemně svědil a sváděl ke škrábání. Najednou je pryč. Už mě neobtěžuje. Další co jsme spolu a díky RTT vyřešily bylo moje nízké sebevědomí. Strach říct nahlas co si myslím, jak to cítím a jak bych to chtěla.

 

Dnes už umím řici NE když s něčím nesouhlasím a dokáži říci nahlas jak bych si to či ono představovala já. Dříve by něco takového nebylo vůbec možné. Děkuji Zdenko za úžasnou pomoc. Díky tobě se cítím skvěle a svobodně.”

drahuska.jpg

“ Zažívala jsem velmi těžké období a trápila se ze ztráty své milované maminky, o kterou jsem se musela dlouhé roky starat. Často jsem někam pospíchala, nebyla jsem schopná se plně soustředit, cítila jsem se napjatá. Pociťovala jsem tlak na hrudi a nedokázala se plně soustředit na jednu věc. Svůj smutek jsem po večerech řešila alkoholem. Uvolňovala jsem se vínem. Jedna až dvě lahve denně byly normální.

 

Chtěla jsem se zbavit tohoto depresivního pocitu, tak mi byly předepsány antidepresiva. 

Věděla jsem ale, že je brát dlouhodobě nechci a nechci ani pít. Věděla jsem, že se sebou musím něco udělat a potřebuji pomoc. 

 

Terapie se Zdenkou přišla jako na zavolanou. Na tříhodinovém sezení jsem pochopila, jak moc mě ztráta tří milovaných členů rodiny ovlivnila a kolik bolesti jsem v sobě držela. Během sezení jsem se zbavila bolesti, pocitu viny ze ztráty tatínka a získala jsem pocit bezpodmínečné lásky a důležitosti.  

 

Po skončení jsem byla velmi unavená, ale takový pocit lehkosti jsem zažívala po velice dlouhé době.  

Po týdnu od terapie mě Zdenka kontaktovala a já jí nadšeně sdělila, že jsme zabily dvě mouchy jednou ranou. Ještě ten večer jsem řekla SBOHEM alkoholu.  

 

Cítím se uvolněná, bez napětí. Nejsem už nervózní, když mi přítel něco vyčítá. Když někdo přijde na návštěvu, nemám pocit, že musím uklízet. Je mi jedno, že všechno není dokonalé a urovnané. 

 

Jasně říkám, co se mi nelíbí, jak si to představuji a jak to chci. Dřív bych takto komunikovat nedokázala. 

 

Jsem disciplinovaná a skleničku vína si dávám výjimečně. Když si ji dám, tak si ji vychutnávám, nepiji ji z potřeby umlčení svého žalu. Raději si dám čaj. Když přijde návštěva, alkohol nenabízím.

 

Už nikam nechvátám, dělám si mnohem více pohodlí pro sebe a opečovávám se. Sama sobě se líbím. Při pomyšlení na tatínka již necítím sevření na prsou, ale klid a vyrovnanost. Jsem schopná i povzbudit své okolí. S odchodem maminky jsem nyní srovnaná, pociťuji více času pro sebe a méně stresu.”

Žluté a bílé květy

“Chtěla jsem zapracovat na svém sebevědomí, protože bylo na bodě mrazu. Nevěděla jsem, jak překročit tu černou čáru a uříznout ten špagát, co mě držel zpátky. Obávala jsem se, co budou lidé říkat, když budu úspěšná v podnikání. Bála jsem se uspět, aby mi to nikdo nezáviděl a to mě limitovalo, abych cílila na pozici lídra v MLM podnikání. Vždy jsem se snažila držet zpátky, nevyčnívat z řady a spíše sedět v koutě. Na druhou stranu mě štvalo vidět ostatní, jak jsou úspěšní a vyčítala si, že já nemám tvrdé lokty a nedokážu se probojovat vpřed. Bála jsem se říci si o lepší cenu za své cukrářské výrobky, připadala jsem si jako bych lidi okrádala. Mým velkým přáním bylo být v podnikání úspěšná a získat uznání od okolí. Potřebovala jsem zjistit, co mě limituje a co mi vyvolává takové strachy, kdykoli se mám vyjádřit.

Zdenka mi pomohla eliminovat tyto strachy a pomohla mi otevřít věci, které jsem měla v sobě hluboce uzavřené. Nebyly pro mě dobré a uvnitř byly stále. Před terapií jsem měla smíšené pocity, ale hned po sezení a otevření vnitřních komnat mi bylo lépe a spadl ze mě vnitřní kámen, cítila jsem se zklidněná a uvolněná.

A jak vše vnímám dnes? Mluvím s lidmi sebevědoměji, bez strachu z odmítnutí a z toho, že mě nebudou poslouchat. Dívám se dnes na svět jinýma očima. Dala jsem si reklamu na své podnikání na Google Maps a získala nové zákazníky. Navýšila jsem cenu svých cukrářských výrobků a s klidem jsem je prezentovala svým odběratelům a zákazníkům. Je mi zcela jedno, co si lidé říkají a když zaznamenám negativní reakci, jen se zasměju.  

Zorganizovala jsem prezentaci nových MLM výrobků, během prezentace jsem sypala vše z rukávu a neregistrovala žádný strach. Před dvěma měsíci bych se k tomu vůbec neodvážila. Jako bonus se mi navíc zlepšilo spaní a probouzím se plná energie a nápadů.

Vzhledem k tomu, že před terapií bylo mé sebevědomí na stupni 1 - 2 (1 je nejhorší hodnocení), tak dnes se už cítím na 7 – 8, vidím pokrok a začínám mít tvrdší lokty.

Zdenka umí lidem naslouchat a ví přesně, co v dané situaci říct. Umí pomoct najít odpověď na položenou otázku. Je to člověk na svém místě. Její přístup ke klientům je velice profesionální a diskrétní. Tak milou a lidskou  duši jeden hned tak nepotká. Mohu ji vřele doporučit.“

Rana (1).jpg

Rana: úspěch 

“Mé setkání se Zdenkou vyústilo v silně emocionální sezení. Věděla jsem, že budu muset odkrýt a odstranit nánosy různých vrstev nežádoucích emocí. Zdenka je velmi vřelá a empatická bytost, což mi moc pomohlo otevřít se jí a svěřit se s mými problémy souvisejícími se sebedůvěrou a mechanismy zvládání. Když mě uváděla do hypnózy, cítila jsem se v bezpečí a zcela svobodně a uvolněně. V hypnóze jsem se vrátila ve třech silných scénách do svého dětství a najednou jsem pochopila, odkud se vzalo mé omezující přesvědčení, že „nejsem dost dobrá. 

Během sezení jsem si mnohé uvědomila a pustila ze sebe ven. Pochopila jsem, že ve své rodině jsem plnila roli tzv. úspěšného a chytrého dítěte. Tuto roli jsem pak v životě hrála dál, má identita byla vždy pevně spojená s mou prací, které jsem si nabírala tolik, že mě vyčerpávala. Když jsem přece jen v množství práce polevila, výsledkem byl jen pocit, že za nic nestojím. Dlouho jsem setrvávala v zaměstnání, které pro mě představovalo velkou psychickou a emocionální zátěž, připadala jsem si přehlížená a neslyšená.  

 

Po našem sezení následoval pravidelný poslech nahrávky před usnutím a po probuzení a k tomu pozitivní afirmace, které mi Zdenka doporučila. Asi za týden od našeho sezení ve mně došlo k obrovskému a zásadnímu posunu a průlomu. Konečně jsem si v zaměstnání dokázala prosadit to, co chci a dala jsem výpověď. Už jsem sebou nenechala mávat. Odmítla jsem projekty, kterým jsem se měla věnovat mimo svou pracovní dobu a o víkendech. To jsou věci, které jsem nikdy předtím neudělala, protože živím svou rodinu a tlak, abych nepřišla o práci, byl obrovský. Nejdůležitější ovšem je, že jsem se kvůli tomu NECÍTILA PROVINILE a byla jsem absolutně přesvědčená, že získám práci, kterou chci. O týden později mi na LinkedIn přišla nabídka pracovní příležitosti na dálku. Bylo to úplně neskutečné –⁠ vše, co jsem se Zdenkou probírala ohledně mých představ o vysněné práci (což ona zahrnula do nahrávky pro mě), se stalo skutečností.  

 

Dnes spokojeně pracuji v nadnárodní společnosti pro jednu světovou ikonickou značku. Je to práce na dálku, tudíž můžu cestovat a pracovat odkudkoliv a plat mám dvojnásobný ve srovnání s mým bývalým zaměstnáním. A navíc můj šéf je strašně milý člověk a přitom skvělá vůdčí osobnost.     

Teď už mám svou vlastní osobnost a identitu, jsem prostě sama sebou, ne připoutaná k něčemu, co nechci. Chovám v sobě hluboké přesvědčení, že VŠECHNO MÁM a ZASLOUŽÍM SI TO NEJLEPŠÍ a můj život toto přesvědčení zrcadlí. 

Zdenko, děkuji Ti, že jsi změnila můj život a probudila mou mysl a duši. Pomohla jsi mi ozdravit velkou část mého života.

Ondra 3.jpg

Ondra: vzteky

“Jmenuji se Ondra a je mi 10 let. Ve škole jsem reagoval vztekle. Tloukl jsem se do hlavy, když jsem něco nevěděl. Odhazoval jsem pero, když úkoly nebyly bez chyby. Chtěl jsem to mít přesné a na 100 %. Protože se doma cítím skvěle, Zdenka za mnou přijela a měli jsme terapii u mě v pokojíčku. To je pro mě místo, kde jsem moc rád. Terapii jsem nikdy předtím neměl a líbilo se mi to. Trvalo to asi hodinu a musím říct, že se mi ulevilo, protože jsem věděl, že už všechno budu řešit v klidu a nebudu se rozčilovat –⁠ hlavně ve škole. 

A byla sranda se dívat zpátky do minulosti. 

V nahrávce jsem poslouchal Harryho Pottera, moji oblíbenou postavu, jak mi říká, že jsem nejlepší, že odkládám pero vedle sešitu a že doma jsem na bezpečném místě, kde můžu rozvíjet svou kreativitu. 

Jsem nadšený, protože teď je to několik měsíců a já jsem ve škole pozitivní a na všechny skvělý, takový „Mr. Funny.“ Vím, že úkoly jsou proto, abychom dělali chyby a poučili se z nich, to jsem dřív nechápal. Občas se ještě stane, že křiknu na brášku, ale už mě to zastavuje, abych si na to dával pozor a to já dávám. 

Zdenku mám rád, je fajn jako kamarádka.“

Pampeliška listy

Míša: hučení, tlak a zalehlost v uších

“Po dvou letech trápení a martýria se zalehlýma ušima, tlakem a hučením v hlavě mám klid. Ataky ustály a ty zoufalé chvíle, které byly, jak říkám "na vyskočení z okna", jsou pryč. A co víc - pomohla jsi mi najít sebevědomí - zdravé, přirozené, takové akorát. A myslím, že není úplně náhoda, že ani ne dva týdny od terapie jsem si našla práci a ne ledajakou - práci snů, všechno do sebe zapadlo.  

Ani já jsem nebyla od začátku pevně přesvědčena, že terapie zafunguje, jak bych si přála. Ne, že bych nechtěla, chtěla jsem a snažila se věřit, ale zpočátku to úplně nešlo. Ale jak je vidět, někdy stačí jen hodně chtít a snažit se, tak nějak přirozeně, ne moc, prostě to nechat plout.

 

Díky Tobě Zdenko, teď žiju opět naplno, s radostí, těším se z každého dne a z maličkostí a spousta věcí mi v životě vychází líp, než jsem si kdy troufala přát.“

orang rostlin

Soňa: přirozené vnitřní hranice

“Dlouho jsem neuměla pohotově odpovídat na urážky a různé ataky na mou osobu. Většinou jsem si uvědomovala až posléze, co jsem měla říct, ale to už bylo pozdě. Bála jsem se hádek a konfliktů, především v rodině, a vyhýbala se jim.  Ač dospělá,  cítila jsem se jako dítě, které má poslouchat.

Potřebovala jsem se naučit správně reagovat na nepříjemnosti ve svém okolí. Inteligentně urazit a přehodit problém zpět na danou osobu. Chtěla jsem, aby mi slova a výrazy naskakovaly okamžitě, abych je nemusela hledat a abych byla spokojená sama se sebou.

Se Zdenkou jsem měla jedno RTT sezení a už po měsíci mám krásný výsledek. Zdenka mi pomohla vypudit to, co mi dělalo zle a najít klid na duši.  RTT je  nenásilná terapie, něco jako knihovna, kde můžeš najít odpověď a řešení svého problému.

Zdeni, velké díky i Tvé následné péči, při které jsem si uvědomila, že došlo ještě k většímu posunu, ale jinak, než jsem si původně představovala. A to je úplně bombastické. To, co mě dříve vytáčelo, je mi dnes jedno, už mě to nerozhodí. Neodpovídám na narážky, ale ani nemám sama na sebe zlost, že jsem neodpověděla. Mám v duši klid, reaguji jakože nic, a tak si dotyčný svou negaci odnese s sebou. Necítím naštvanost a je mi jedno, co si kdo myslí. Lidé ze mě cítí klid a nechají mě být a neprudí a to je vlastně mnohem důležitější, než mít na každou urážku rychlou odpověď. Člověk si ke mně dovolí jen to, co já dovolím jemu, a tady už je jasno, kde mám hranice. Nevyčítám si, že jsem nereagovala slovně, ale jsem spokojená, že se to nedotýká mého vnitřního já. Velké díky z celého srdce.“

bottom of page